درباره شرکت قالب سازی اشکان پارت آفرین

شرکت اشکان پارت آفرین در سال ۱۳۸۸ با موضوع تخصصی ساخت قالب های صنعت سرامیک تاسیس شد. این شرکت با پشتوانه عملی بیش از ۲۵ سال ساخت قالب های این صنعت قادر به ساخت انواع مادر قالب های چینی ظروف، بهداشتی و سرامیک های مهندسی برای تولید به روش های ریخته گری دوغابی، ریخته گری تحت فشار، ژل کستینگ و جیگر و جولی است.

تمام مراحل طراحی و ساخت در این شرکت انجام شده و شامل مراحل زیر است

۱- طراحی قطعه

بر اساس نوع بدنه، دمای پخت، نحوه شکل دادن و سایر عوامل تولیدی طراحی قطعه خام که محصول قالب است میتواند متغیر باشد. از جمله میتوان در ساده ترین حالت درصد انقباض بدنه را درنظر گرفت

۲- طراحی اجزای قالب و مدل

بر اساس سلیقه، نیازها و عرف واحد تولیدی شکل قالب میتواند بسیار متنوع باشد. به عنوان مثال در حالیکه بسیاری از واحدهای ریخته گری دوغابی از قفلهای گچی برای جفت شدن اجزای قالب استقبال میکنند برخی دیگر ترجیح میدهند از قفلهای پلاستیکی استفاده کنند. همچنین ضخامت قالب گچی نیز میتواند بسته به اقلیم واحد تولیدی ضخیم و یا نازک انتخاب شود.

۳- تراش توسط ماشین های CNC

دقت بسیار بالای این ماشینها در کنار وسواس اپراتورهای این شرکت از یک سو دقت مادر قالبهای ساخته شده در این شرکت را تضمین میکند و از سوی دیگر امکان ذخیره اطلاعات مادر قالبهای ساخته شده به شکل یک فایل در طول زمان امکان ذخیره آرشیو بسیار دقیقی از قالبها و مادرقالبهای هر مشتری را فراهم میکند.

۴- پرداخت و مونتاژ اجزا

مادرقالبها پس از مرحله تراش به گونه ای پرداخت میشوند که قالب گچی به راحتی از مادرقالب جدا شود. اجزای متحرک روی یکدیگر آب بندی شده و پس از تکثیر یک قالب آزمایشی و خروج سالم آن از مادرقالب، محصول آماده تحویل به مشتری است.

این شرکت موفق به دریافت ۲ گواهینامه ثبت اختراع شده که هر دو در زمینه تخصصی ساخت مدل و قالب می باشد.

فهرست